Máte rádi bylinky? Chtěli byste se naučit vyrábět si vlastní a ryze přírodní kosmetické přípravky? Vyhledáváte místa s atmosférou a milou společností? Pak jsou bylinkové dílny v Otevřené zahradě přesně pro vás!

Bylinky pěstujeme v Boromejské zahradě. Jedná se o bývalou klášterní zahradu. V dobách socialismu zahrada zpustla, od roku 2012 pracujeme na její obnově a v červnu 2015 jsme ji otevřeli veřejnosti.

Zahradu udržujeme jako přírodní, tedy bez použití chemie. Vypěstované byliny používáme na výrobu čajů a dalších produktů. Pro veřejnost připravujeme dílny výroby přírodní kosmetiky. Přijímáme sílu přírody a moudrost našich předků a učíme lidi vytvářet produkty, které slouží zdraví a kráse. Z každého kurzu si odnesete nejen vlastní kosmetiku, ale i návody, pomocí kterých si ji můžete vyrobit doma sami.

Dílny probíhají v zahradě, ve venkovní kuchyni a učebně. Za deště je výroba přesunuta do interiéru domu. Krom bylin ze zahrady používáme přírodní oleje, emulze a další přípravky. Veškeré suroviny a materiál jsou zahrnuty v ceně. Pokud chcete, můžete si donést vlastní obalový materiál.

Nabídka dílen pro rok 2016: