Bylinky pěstujeme na vyvýšených záhonech v Boromejské zahradě. Jedná se o bývalou klášterní zahradu, která v dobách socialismu zpustla. Od roku 2012 pracuje Nadace Partnerství na její obnově a v červnu 2015 ji otevřela veřejnosti.

Zahradu udržujeme jako přírodní, tedy bez použití chemie. Vypěstované byliny používáme na výrobu čajů a dalších produktů. Pro veřejnost připravujeme dílny výroby přírodní kosmetiky. Přijímáme sílu přírody a moudrost našich předků a učíme lidi vytvářet produkty, které slouží zdraví a kráse. Z každého kurzu si odnesete nejen vlastní kosmetiku (v dárkovém balení), ale i návody, pomocí kterých si ji můžete vyrobit doma sami.

Dílny probíhají v zahradě, ve venkovní kuchyni a učebně. Za deště je výroba přesunuta do interiéru pasivního domu. Krom bylin ze zahrady používáme přírodní oleje, emulze a další přípravky. Veškeré suroviny a materiál jsou zahrnuty v ceně. Pokud chcete, můžete si donést vlastní obalový materiál.

Kromě vypsaných termínů bylinkových dílen pro dospělé (najdete v sekci Akce nebo níže), nabízíme také možnost objednat si bylinkovou dílnu pro skupinu (dětí nebo dospělých):

Délka programu: 3-7 hodin
Počet produktů: 3-6 (odnesete si domů)
Cena: 580 – 2500 Kč (dle velikosti skupiny a délky dílny)
Velikost skupiny: 4 – 24 osob

Příklady produktů, které si můžete vyrobit:

● pleťový krém ● pleťové tonikum ● tělové mléko ● voda po holení ● jetelový olej proti vráskám ● mýdlo z glycerinu nebo tradiční přírodní mýdlo ● tuhý šampon ● kopřivové vlasové tonikum ● přírodní tužidlo na vlasy ● mýdlo z glycerinu nebo tradiční přírodní mýdlo ● dekorativní kosmetika: přírodní pudr, řasenka, portfolio produktů stále doplňujeme

Bylinkové dílny v roce 2016

Programy pro děti na téma: 

Bylinky v zahradě a jejich význam pro zdraví a krásu