Cena prohlídky, která zahrnuje budovu, strojovnu a venkovní část, činí 50,- Kč.

Po domluvě a včasné rezervaci připravíme prohlídku i v jiné dny. Stačí se předem domluvit s Vlastimilem Riegerem na e-mailu vlastimil.rieger@nap.cz nebo telefonicky na 515 903 141. Ve formuláři níže naleznete prezenční listinu. Doporučujeme předem vyplnit, ať se nezdržuje průběh exkurze. Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou. 

Pasivní budova Nadace Partnerství

Unikátní pasivní budova se zelenou střechou patří k nejlepším ukázkám zeleného stavění v České republice. Využívá nejmodernějších technologií, je vytápěna a chlazena pomocí tepelných čerpadel napojených na 8 hlubinných vrtů, recykluje dešťovou vodu ze střech i ze zpevněných ploch zahrady a po „odladění“ v prvním roce provozu bude dosahovat nejnižších spotřeb energií na jednotku plochy ze všech administrativních budov v ČR.

Funkční náplní domu je poradenské, vzdělávací a konferenční centrum. Poskytuje zázemí pro více než 60 pracovních míst odborníkům z neziskových organizací a nabízí k pronájmu konferenční sál a jednací místnosti pro dalších 90 lidí. Interiér pasivního domu zdobí informační biosystém, který vytvořili grafici Studia Pixl-e pomocí trávy, listů a zvadlých květin z brněnských květinářství. Součástí hlavních komunikací je foyer s možností instalace výstav.

Harmonogram komentovaných prohlídek:

(vždy od 16.30 hodin na recepci budovy C; minimální počet účastníků je 5)
   
Prohlídka zahrady
Krom prohlídek pasivní budouvy jsou možné také komentované prohlídky výukové zahrady s 12 interaktivními stanovišti. Minimální počet účastníků je deset a je nutná předrezervace na helena.perinova@nap.cz nebo telefonicky: 773 744 471. Prohlídka trvá jednu hodinu a cena za osobu činí 50,- Kč.