„Akce patří k brněnskému podzimnímu koloritu a u návštěvníků se těší velké oblibě. Letos ji pořádáme ve spolupráci s Ekokomem a poprvé do programu zařadíme také podzimní farmářský trh a koncert známé zpěvačky Hany Robinson,“ říká Roman Truksa z Otevřené zahrady Nadace Partnerství. Kromě koncertu čeká na dospělé návštěvníky soutěž o nejlepší dýňový koláč (včetně degustací), dýňové dobroty nebo posezení v Grilu La Bouchée. Děti se mohou těšit na výtvarnou dílnu, opékání buřtíků, vyřezávání dýňových bubáků, hry a soutěže.  
 
V areálu bude možnost i zakoupit dýně různých tvarů a velikostí. Program začíná v neděli 16. října v 11 hodin v areálu Otevřené zahrady na Údolní 33 v Brně.
 
Hledá se nejlepší dýňový koláč aneb Upeč, přines, vyhraj!
 
Tradiční koláčová soutěž je určena každému, kdo rád tvoří nebo peče. Fantazii se meze nekladou, proto soutěžní koláč může být sladký i slaný, pečený i nepečený… Jedinou podmínkou je, že musí být vyrobený z dýně.
 
Jak na to?

 
Vymyslete název svého koláče, přihlaste ho do soutěže na eva.kloudova@nap.cz a vyčkejte na pokyny. Pak už jen stačí v neděli 16. října přinést svůj výtvor na slavnost, kde veřejnost ochutnávkami určí ten nejlepší… A co hrajeme? O praktický multifunkční mixér, veganské boty Ahinsa Shoes a dárkový koš z Otevřené zahrady.

Více o koláčové soutěži
Dýňová slavnost 2016