Nejcennější tekutina

Proč je voda prakticky jediná hojně se vyskytující tekutina na Zemi? Kde všude vodu najdeme? Co je to koloběh vody? Jaké procesy se ve vodním cyklu odehrávají? Jak do vodního oběhu vstupuje člověk? Kde bereme pitnou vodu my? A kde lidé v Africe?

Cestujeme s kapkou vody

Stanoviště je tvořeno dvěma vodními hrami. Jedna z nich simuluje pohyb kapky v přírodě. Díky tomu máte možnost cestovat jako kapka vody mezi oceány, mraky, půdou, zvířaty a dalšími celkem devíti zastávkami na své cestě v rámci koloběhu. Hra je určená i pro větší počet návštěvníků nebo žáků, využívá kamínků jako grafického prvku záznamu cesty v různých směrech mezi stanovišti. Při každém průchodu použijeme losovadlo, které ztvárňuje jednotlivé části koloběhu a které nám určí další cestu.

Pokud nás tato hra omrzí, můžeme otočit středový disk a najdeme další herní plán, tentokráte zaměřený na osobní rozhodování při nakládání s vodou v různých typech krajiny - na vesnici, v menším městě a ve velkoměstě.

Co se tady můžeme naučit

  • Koloběh vody: velký a malý koloběh vody, voda jako součást života člověka
  • Výskyt vody: kde všude vodu najdeme, její množství, procesy přechodů, důsledky antropogenního znečištění (hra na molekuly vody)
  • Cesty vody v lidské společnosti: hospodaření s vodou v lidských aglomeracích, principy demokratického rozhodování nakládání s vodou
  • Samočistící schopnost vody: princip, využití chemická a hydrobiologická pozorování
  • Rozdělení vody ve světě: nerovnoměrné rozdělení zdrojů, voda jako limitující prvek rozvoje


Vzdělávací centrum Otevřená zahrada provozuje Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody.

Chcete oživit náměstí vašeho městečka? Potřebujete naplánovat cyklostezku? Chcete přilákat více turistů kvalitními službami a interpretací vaší historie? Záleží vám na dobré péči o zeleň? Chcete stavět zelený dům? Obraťte se na Nadaci Partnerství!
 

www.nadacepartnerstvi.cz  |  www.partnerstvi-ops.cz

Kontakt

Nadace Partnerství
Údolní 33, 602 00 Brno
[ zobrazit na mapě ]

tel.: +420 515 903 111
fax: +420 515 903 110
www.nadacepartnerstvi.cz
partnerstvi@nap.cz

podrobnější kontakty

logo-web.png
Otevírací doba
(od dubna do října)
 

po–pá  
08.00–18.00 

08.00–13.00   
výukové programy (vstup omezen)

so–ne
10.00
18.00

Pozn. Areál může být v rámci předem objednané akce uzavřen.
 

© 2014, Nadace Partnerství, všechna práva vyhrazena Powered by Kentico CMS Login