Žaluzie

Přestože jsou obě pasivní budovy vybaveny velmi kvalitními okny s izolačními trojskly, jsou pro dosažení pasivního energetického standardu vnější žaluzie nezbytností; zejména kvůli riziku přehřívání v letních měsících. To je u moderních prosklených budov vysoké.
Z důvodu hrozby přehřátí budovy v letních měsících od pasivních solárních zisků je před každým oknem novostavby (budova C) nainstalováno vnější zastínění s funkcí přenosu oblohové složky denního osvětlení při zastíněném režimu. Nastavení závěru žaluzií je samoregulováno podle intenzity oslunění, úrovně denního osvětlení a větrných podmínek. 

V rekonstruované stavbě (budova B) jsou žaluzie ovládány manuálně uživateli kanceláří. Díky širokým zdem zesíleným tepelnou izolací a menším oknům orientovaným převážně na západ je stará budova v porovnání s novostavbou vystavena menšímu riziku přehřívání.

Žaluzie novostavby - základní fakta:

  • žaluzie zabraňují přehřátí a presvícení interiéru budovy,
  • jejich pozice je automaticky regulována,
  • samoregulaci ovlivňují 3 faktory: intenzita slunečního svitu, úroveň denního osvětlení a síla větru.

Vzdělávací centrum Otevřená zahrada provozuje Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody.

Chcete oživit náměstí vašeho městečka? Potřebujete naplánovat cyklostezku? Chcete přilákat více turistů kvalitními službami a interpretací vaší historie? Záleží vám na dobré péči o zeleň? Chcete stavět zelený dům? Obraťte se na Nadaci Partnerství!
 

www.nadacepartnerstvi.cz  |  www.partnerstvi-ops.cz

Kontakt

Nadace Partnerství
Údolní 33, 602 00 Brno
[ zobrazit na mapě ]

tel.: +420 515 903 111
fax: +420 515 903 110
www.nadacepartnerstvi.cz
partnerstvi@nap.cz

podrobnější kontakty

logo-web.png
Otevírací doba
(od dubna do října)
 

po–pá  
08.00–18.00 

08.00–13.00   
výukové programy (vstup omezen)

so–ne
10.00
18.00

Pozn. Areál může být v rámci předem objednané akce uzavřen.
 

© 2014, Nadace Partnerství, všechna práva vyhrazena Powered by Kentico CMS Login