Vytápění a chlazení

Otevřená zahrada je v současnosti energeticky nejúspornějším kancelářským komplexem v ČR. Snad nejlépe její efektivitu ilustrují právě náklady na vytápění & chlazení.
Veškeré budovy v areálu Otevřené zahrady, jejichž celková rozloha je cca 2000 m2, spotřebují na vytápění a chlazení stejné množství energie jako běžný rodinný dům. Takto nízká spotřeba je způsobena zejména přítomností kvalitních stavebních materiálů, dostatečným zateplením budov, kvalitními okny a pečlivým provedením samotné stavby. Navíc je umocněna moderními technologiemi, například rekuperací vzduchu.

Zdrojem pro vytápění i chlazení je geotermální energie zpracovávaná tepelnými čerpadly. V novostavbě jsou teplo i chlad rozváděny trubkami ve stropech (tzv. technologie aktivování betonového jádra – BKT), v kancelářích přilehlé rekonstruované budovy jsou k předávání tepla využity výměníky v podokenních parapetech.

Vytápění a chlazení - shrnutí:

  • 2000 m2 kancelářské plochy Otevřené zahrady spotřebuje na vytápění a chlazení tolik jako běžný rodinný dům,
  • za extrémně nízkou spotřebou je kvalitní provedení (materiál, izolace..) a moderní technologie (rekuperace),
  • vytápění je zajištěno tepelnými čerpadly.

 


Vzdělávací centrum Otevřená zahrada provozuje Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody.

Chcete oživit náměstí vašeho městečka? Potřebujete naplánovat cyklostezku? Chcete přilákat více turistů kvalitními službami a interpretací vaší historie? Záleží vám na dobré péči o zeleň? Chcete stavět zelený dům? Obraťte se na Nadaci Partnerství!
 

www.nadacepartnerstvi.cz  |  www.partnerstvi-ops.cz

Kontakt

Nadace Partnerství
Údolní 33, 602 00 Brno
[ zobrazit na mapě ]

tel.: +420 515 903 111
fax: +420 515 903 110
www.nadacepartnerstvi.cz
partnerstvi@nap.cz

podrobnější kontakty

logo-web.png
Otevírací doba
(od dubna do října)
 

po–pá  
08.00–18.00 

08.00–13.00   
výukové programy (vstup omezen)

so–ne
10.00
18.00

Pozn. Areál může být v rámci předem objednané akce uzavřen.
 

© 2014, Nadace Partnerství, všechna práva vyhrazena Powered by Kentico CMS Login