Hnízda

Z Brna i jiných měst houfně mizí kdysi hojní netopýři a rorýsi. Do fasády jedné z budov se nám povedlo zabudovat několik hnízd.
Brno je svou blízkostí k Moravskému krasu známé množstvím netopýrů především na jaře a na podzim, když netopýři opouštějí nebo si naopak hledají svá zimoviště v jeskyních. Jako dočasné úkryty jim slouží různé dutiny a škvíry v budovách. Ty bohužel se zateplováním budov mizí. Pod jižní fasádou naší zateplené budovy jsme umístili tři dřevocementové budky. Jak na to nám poradil Soused netopýr.

Nešetrným zateplováním fasád trpí i rorýsi - přicházejí o hnízdní prostředí pod střechami domů. Řešení není složité. V našem areálu jsme instalovali šest budek přímo do fasády zatepleného domu. Pokud plánujete zateplit váš dům nebo si instalovat budky pro rorýse, potom klikněte na www.rorysi.cz.

A aby byli ptáci v našem areálu v bezpečí, na skleněné plochy budov jsme nalepili siluety dravců, abychom omezili úrazy způsobené nárazem do skla.

Hnízda:

  • zateplování budov působí problémy některým druhům ptáků,
  • situace se dá snadno vyřešit umístěním budek přímo do fasády.


Vzdělávací centrum Otevřená zahrada provozuje Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody.

Chcete oživit náměstí vašeho městečka? Potřebujete naplánovat cyklostezku? Chcete přilákat více turistů kvalitními službami a interpretací vaší historie? Záleží vám na dobré péči o zeleň? Chcete stavět zelený dům? Obraťte se na Nadaci Partnerství!
 

www.nadacepartnerstvi.cz  |  www.partnerstvi-ops.cz

Kontakt

Nadace Partnerství
Údolní 33, 602 00 Brno
[ zobrazit na mapě ]

tel.: +420 515 903 111
fax: +420 515 903 110
www.nadacepartnerstvi.cz
partnerstvi@nap.cz

podrobnější kontakty

logo-web.png
Otevírací doba
(od dubna do října)
 

po–pá  
08.00–18.00 

08.00–13.00   
výukové programy (vstup omezen)

so–ne
10.00
18.00

Pozn. Areál může být v rámci předem objednané akce uzavřen.
 

© 2014, Nadace Partnerství, všechna práva vyhrazena Powered by Kentico CMS Login