Reference od US návštěvníků:

15. 7. 2013

Dear,
on behalf of Charles Birnbaum, Elizabeth Brabec and myself, I want to say thank you so very much for your warm greeting and exceptional introduction to Brno. Everything exceeded any expectations we might have had.  The work at the foundation is truly impressive, the campus you have created is inspired and the city itself is wonderful – we so enjoyed our time that we immediately extended our trip by another day – we also had two fantastic dinners at Café Bouche!

Thank you also for making it possible to visit the Villa Tugendhat – an experience that we shall never forget.  It was particularly helpful to have visited the Loos-designed Villa Müller in Prague as it gave us a important point of comparison.  The home itself and the family's story were very powerful.

If there was any regret, it was that we didn't spend more time in Brno.

Elizabeth and I will follow up with Brad McGee at Landscape Architecture Magazine to see if there's interest in having the magazine cover the foundation's work – we'll let you know what happens.  In addition, I believe Charles and Elizabeth will contact you separately to continue the conversations that we began a few days ago.

I hope you're enjoying Colorado – this is a beautiful time of the year there. 

Looking forward to hearing from and seeing you again.

All best, Nord Wennerstrom, Director of Communications – The Cultural Landscape Foundation, Washington, USA, http://tclf.org
Červenec 2013

Dobrý den,
dnes jsem se konečně dostal k tomu, abych vám za celou naši rodinu vyjádřil dík a uznání. Cca před 3 týdny jsme s manželkou, 3 vlastními dětmi, synovcem, neteří a tchánem navštívili vaši Otevřenou zahradu v Brně. Byli jsme moc mile překvapeni, nikdo by nečekal, že za obyčejným průjezdem se skrývá tak příjemné místo s duší.
Paní na recepci byla velmi ochotná a vstřícná, přestože zrovna vysvětlovala něco o prvcích a živlech většímu počtu dětí a vedoucím. Omluvila se s tím, že je na recepci sama, ale pak za námi vyběhla a vysvětlila nám alespoň funkci vodního toku a přehrady. Škoda jen, že nás nemohla vyfotit, protože my jsme náš fotoaparát nechali v autě. Příště budeme určitě dokumentovat. Byli jsme všichni nadšení, zahrada je nejen poučná, přínosná, ale i zábavná. Bavili jsme se všichni (máme větší děti).
Takže nebýt toho velkého vedra, zážitek by byl dokonalý.

Děkujeme, přejeme hodně úspěchů a sil do pokračování a budování!

Roman Pytela s rodinou, Břeclav
 


Srpen 2013

Dobrý den,
včera jsem navštívila se syny (7 a 10 let) a mým tatínkem (67 let) vaši Otevřenou zahradu a moc se nám tam všem líbilo! Je to úžasný projekt, který je dle mého názoru skutečně vhodný pro jakoukoli věkovou skupinu. Hravou formou člověku přibližuje základní zákonitosti přírody, ve které žijeme, a upevňuje přirozený respekt k těmto principům a k naší planetě jako unikátnímu ekologickému systému. Navíc jsme si v tomto prostředí moc pěkně odpočinuli a odreagovali se :-). Otevřenou zahradu určitě doporučuji dál. Přeji vám hodně úspěchů!

Jana Štefková, Brno