Hned na začátku slavnosti zazpívala a všechny přítomné příjemně naladila swingová kapela Django Jet. Krojovaná paní Brtnická ze Zdravého Jihomoravského kraje názorně ukázala stloukání másla, včetně jeho ochutnávky. Program pokračoval představením pod širým nebem, kterého se ujal známý performer Jakub Foll. Především přítomné děti rozesmál svou PoHÁDkou o tříděném odpadu. Dále si mohli všichni návštěvníci vyzkoušet jízdu na elektrokolech, přečíst si knihu z mobilní knihovničky čtenářského festivalu I kráva má svou knihu, prohlédnout si popelářský vůz nebo si vyrobit ekoplacku Go Green.

Během celé slavnosti probíhala na jednotlivých stanovištích propojovací soutěž, při níž měly děti za úkol sbírat razítka. Ta dostala za vyřešení kvízů či hádanek, kreslení nebo vyrábění ptáčků. Soutěžilo se o skvělé ceny, například o narozeninovou oslavu v Otevřené zahradě nebo velký dort s marcipánovými beruškami.

Velký aplaus sklidila skupina afrických bubeníků Afrika Motto, která vystoupila v rámci projektu Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců. Roztančila děti i dospělé a celý sál Otevřené zahrady se tak na chvíli proměnil v temperamentní Afriku.

Od 17 hodin pak zněly sálem známé popové, rockové i bluesové pecky v podání nadějného brněnského tria Františkův Nawrath do Říma (František Brückner, Martin Nawrath, Marie Římanová). I oni dokázali publikum roztančit, rozesmát (nejen svými vtipnými kostýmy) a rozezpívat. Slavnost pak zakončilo vyhlášení výherce propojovací soutěže. Ceny výhercům předala netradiční dvojice – indián a kočička.

Partnery slavnosti byly MČ Brno-střed, Jihomoravský kraj, SAKO, Ekokom, IBM, literární festival I kráva má svou knihu a Lipka.