Otevřená zahrada Nadace Partnerství zahájila svou třetí sezonu Jarní slavností, které v ranních hodinách předcházel tradiční celorepublikový projekt Vítání ptačího zpěvu. I když venkovní teploty připomínaly spíše zimu než jaro, ráno si na „ptačí koncert“ přivstalo na padesát Brňanů a odpoledne dorazilo na slavnost přes 300 lidí.

Výroba přírodních mýdel táhla

Nabitý program Jarní slavnosti nabídl komentovanou prohlídku areálu, koncert kapely Groovey, zahradnickou, bylinkovou či výtvarnou dílnu. Děti si vyzkoušely, co umí interaktivní sochy v Otevřené zahradě, a dospělí si mohli posedět na terase Kafe do vany. „Největší úspěch měla bylinkovo-mýdlová dílna, kde si mohly děti vyrobit přírodní mýdlo v různých tvarech a velikostech,“ uvedl koordinátor Otevřené zahrady Roman Truksa.  
A co čeká na návštěvníky v nejbližších dnech? „Už zítra začíná běžný provoz, otvírací doba o víkendech je od 10 do 18 hodin, ve všední dny pak od 8 ráno. V pondělí 27. dubna proběhne první letošní vernisáž venkovních soch, které osobně představí výtvarník Tomáš Hlavenka, a v sobotu 16. května se mohou hlavně dospělí těšit na netradiční hudebně-divadelní Den pro kompost,“ dodal Truksa.

Sezona 2015 je nabitá

Brňané se mají letos opravdu na co těšit. Už nyní probíhají registrace na letní příměstské tábory pro děti školou povinné nebo bylinkové dílny pro dospělé. Každý čtvrtek od 14 hodin je otevřený Zahradnický klub a k mání je i výhodná permanentka pro každodenní návštěvy. V neděli 14. června navíc proběhne dlouho očekávané slavnostní otevření Boromejské zahrady, která rozšíří areál o přírodní zahradu a časem i městskou minifarmu. Kompletní kalendář akcí naleznou zájemci na webu Otevřené zahrady nebo na facebookovém profilu.